Obecnie każdy hazardzista może obstawiać sporty z zacisza własnego domu. Jednak uniknięcie strat jest bardzo trudne. Bukmacherzy nie stoją w miejscu, stale ulepszając swoje usługi. Zakłady sportowe od dawna można było obstawiać z domu, a nawet w drodze. Dziś porozmawiamy o pierwszych krokach w zakładach online: jak wybrać bukmachera, na co zwrócić uwagę i na co uważać w pierwszej kolejności. Sprawdzimy również, czy warto obstawiać zakłady przez internet i jacy legalni bukmacherzy oferują graczom korzystne warunki typowania.

Podstawowe zasady obstawiania zakładów

Aby zdecydować się na zakłady sportowe, trzeba poznać strategie zarabiania pieniędzy. Przyjrzyjmy się uproszczonemu schematowi, który jest znany wszystkim:

  1. Aby postawić pieniądze na wynik meczu, gracz zwraca się do bukmachera. W dzisiejszych czasach wiele firm bukmacherskich można znaleźć w sieci.
  2. Obstawiający może postawić na zwycięstwo danej drużyny lub na remis. Możliwe jest również przewidzenie liczby bramek zdobytych przez każdą z drużyn, obie drużyny lub pojedynczego zawodnika.
  3. Jeśli zakład wygra, osoba otrzymuje swoje pieniądze z pomnożonym kursem.

Jeśli zakład będzie przegrany, pieniądze po prostu znikną. Typerem, czyli osobą obstawiającą zakłady, może być absolutnie każdy, kto nigdy nawet nie interesował się sportem. Nie będzie dużą wadą gracza. Bo w ten sposób będzie polegał na szczęściu i predyktorach, czy też, jak się ich również nazywa, Capperach.

Cappery sprzedają prognozy meczowe, czyli handlują informacjami. Niewiele osób jednak wie, że w ten sposób oszukują. Nikt nie podzieli się informacjami, które przyniosą duże pieniądze. Zastanów się, czy naprawdę musi sprzedawać informacje, skoro może samemu zrobić zakład i zarobić więcej? Przyjrzyjmy się bliżej temu, czy zakłady sportowe są opłacalne i jak zacząć na własną rękę. Należy również pamiętać, że aby trafnie typować zakłady, warto wybrać sprawdzonego bukmachera. W tym celu należy sięgnąć po ranking bukmacherów i sprawdzić opinie realnych graczy.

Rodzaje zakładów

Określenie zwycięzcy lub handicapu to tylko wierzchołek świata zakładów sportowych. Zdarzenie może mieć więcej niż 100 wyników. Musisz dokładnie przeanalizować statystyki, motywację, najnowsze wiadomości o drużynie itp. Czasami niepozorny zakład na więcej lub równe 10 strzałów na bramkę daje lepszy kurs i mniejsze ryzyko. W końcu faworyt może zejść z boiska, zdobyć bramkę i spędzić cały mecz próbując ją odzyskać. Zakład na zwycięstwo zawiedzie, ale zakład na strzały na bramkę zapewni ładną wygraną.

Istnieją trzy rodzaje zakładów sportowych:

  • Pojedyncze. Każdy zakład obejmuje tylko jeden warunek. Są to najpopularniejsze zakłady sportowe na prawdziwe pieniądze ze względu na swoją prostotę.
  • Expresowe. Do zlecenia wpisuje się od dwóch do kilkudziesięciu warunków, dotyczą one różnych dat i dyscyplin sportowych, ale jeśli wszystkie przewidywania zostaną spełnione, zakład zostanie uznany za wygrany.
  • Na żywo. Przewidywanie dotyczy trwającego zdarzenia, czyli typowanie zakładów w czasie rzeczywistym.

Profesjonaliści łączą te rodzaje zakładów w codziennych działaniach. Obecnie najbardziej opłacalne są zakłady typu ekspresowego, pozwalają one na stackowanie kursów przy niskim lub umiarkowanym ryzyku. Legalni bukmacherzy 2022 oferują graczom te typy zakładów, a także mnóstwo zakładów specjalnych.

Wybór wiarygodnego bukmachera — podstawa udanego obstawiania

Aby zacząć obstawiać zakłady sportowe, musisz wybrać biuro bukmacherskie, określić kwotę, którą zainwestujesz, oraz rozważyć kilka zasad. Nie należy dawać się nabrać na reklamy po ich obejrzeniu. Nawet jeśli subskrybujesz blogera, który dzieli się zrzutami ekranu ze swoich wygranych i wysokich stawek, musisz się uspokoić. Wybierz firmę, która:

  1. Jest na rynku od kilku lat.
  2. Ma dobre recenzje od graczy, którzy grają od ponad roku
  3. Kurs powinien być korzystny, ale nie zawyżony.

Należy sprawdzić kilka różnych artykułów i filmów od doświadczonych obstawiających i typerów, którzy przyjrzą się kilku różnym serwisom. Pomocny będzie również ranking bukmacherów. Ocena bukmachera nie powinna być niższa niż 3, a najlepiej 4 lub 5. Koniecznie sprawdź też, czy legalny bukmacher w Polsce posiada licencję. Jeśli wejdziesz w układ z oszustami, istnieje duża szansa, że nie otrzymasz swojej wygranej.

Cechy zakładów sportowych

Ważne jest, aby prowadzić stałe zapisy i analizować zakłady. Nowicjusze często są zdezorientowani przewidywaniami. To nie jest złe narzędzie, jeśli używasz go poprawnie. Niektóre dobre prognozy zakładów sportowych nie wchodzą, warto je zaakceptować. Rekompensatą dla nich są bardziej udane zakłady. Rachunkowość pozwala określić, które przewidywania nie spełniają oczekiwań, które obszary są lepiej okrojone i gdzie należy się rozwijać.

Bukmacher prezentuje linię gorących wydarzeń. Nie zawsze jednak można tam znaleźć najlepsze i najciekawsze opcje. Na przykład zakład na mecz Ligi Mistrzów zostałby sklasyfikowany jako zakład o średnim ryzyku. Mądrzej jest przekopać się przez mistrzostwa i znaleźć opcję o podobnych kursach, ale znacznie mniejszych szansach na porażkę.

Zawsze warto rozważyć nietypowe zakłady sportowe, oceniając statystyki. Na przykład, jeśli drużyna lubi grać w kontroli i miała przewagę w posiadaniu piłki w 18 z ostatnich 20 meczów, warto postawić na większe posiadanie piłki, a nie na wynik spotkania.

Poprzedni artykułBonusy za obstawienie meczy w Fortunie. Pula nagród 20 000 PLN
Następny artykułBukmacher etoto – czy warto założyć konto?
STS i Fortuna to najlepsi w Polsce bukmacherzy online. Oferują bogate zakłady sportowe, wysokie bonusy, niską marżę i dobre kursy bukmacherskie dla obstawiających piłkę nożną.